هر چیزی که لازم شما در مورد نانو سرامیک بدنه خودرو بدانید!!!

نانو سرامیک خودرو یا (Ceramic Coating) یک نوع پلیمر مایع است که مانند کاور بدنه خودرو رو سطح خارجی خودرو کشیده می شود. این پلیمر با رنگ خودرو پیوند برقرار کرده و لایه ای محافظتی و آب گریز در مقابل عوامل خارجی ایجاد میکند.
در انتهای مطلب می توانید فیلم مربوط به مراحل و روش نصب این پوشش ها را مشاهده کنید

همواره از بدو تولد صنایع خودرو سازی، رنگ خودرو برای علاقه مندان به این حوزه یه گزینه چالش برانگیز بوده است. چندین راه برای چشیدن طعم رانندگی با خودرو با رنگ چشم نواز و زیبا وجود دارد. مراقبت و شستشو روزانه و لکه گیری به موقع رنگ و گزینه بهتر و قدرتمندتر استفاده از پوشش های سرامیکی است.
در صورتی که علاقه مند به خودرو باشید به احتمال خیلی زیاد در فضای شبکه های اجتماعی و اینترنت به فیلم هایی برخورد کرده اید که گل پاشیده شده روی سطح خودرو از روی آن لیز میخورد و اثری از خود به جا نمی گذارد. احتمالا این فرضیه در ذهن شما شکل میگیرد که استفاده از حقه فیلم سازی است، یا حتی کسانی که می دانند به دلیل استفاده از پوشش نانو سرامیک است شنیده اند که این پوشش ها باعث خرابی رنگ خودرو می شوند. توصیه میکنم تا آخر مطلب رو دنبال کنید تا به همه سوالاتی که توی ذهنتون پاسخ بدیم.

پوشش نانو سرامیک خودرو چیست؟

نانو سرامیک خودرو یا (Ceramic Coating) یک نوع پلیمر مایع است که مانند کاور بدنه خودرو رو سطح خارجی خودرو کشیده می شود. این پلیمر با رنگ خودرو پیوند برقرار کرده و لایه ای محافظتی و آب گریز در مقابل عوامل خارجی ایجاد میکند. که البته دارای تفاوت هایی با کاور خودرو می باشد.
نانو سرامیک خودرو چیست

چرا خودرو شما به پوشش نانو سرامیک نیاز دارد؟

دنیایی رو تصور کنید که تو اون ماشین ها همواره تمییز، درخشان و پرندگان هیچ وقت روی ماشین شما خرابکاری نمیکنند. این دنیا برای من که عشق ماشینمم شگفت انگیز نه؟ متاسفانه این دنیا وجود ندارد. اما با استفاده از نانو سرامیک بدنه خودرو تا حدودی به این دنیای خیالی می توان نزدیک شد.
در تصویر زیر تفاوت استفاده از این پوشش را در دو حالت مختلف مقایسه شده است. در صورتی که از پوشش نانو بر روی رنگ استفاده نگردد، ذرات گرد و غبار می توانند در بین حفره های خیلی ریز در سطح رنگ نفوذ کرده و در طولانی مدت باعث خوردگی می شود.
سطح با پوشش نانو سرامیک
در شکل سمت راست پوشش نانو سرامیک یک لایه محافظ بر روی سطح رنگ ایجاد کرده است و با پر کردن حفره های رنگ علاوه بر زیبایی بیشتر، باعث افزایش ضخامت رنگ و جلوگیری از نفوذ ذرات ریز به داخل رنگ می گردد.

سرامیک خودرو در برابر چه عواملی از بدنه محافظت می‌کند؟

مزیت اصلی استفاده از نانو سرامیک حفاظت از رنگ خودرو در برابر خط و خش است، در کنار مزیت اصلی دارای فواید دیگری نیز می باشد که در زیر تعدادی از این مزیت ها را میتوانید مشاهده کنید.
مزیت پوشش نانو سرامیک خودرو

 • محافظت از رنگ خودرو در برابر اشعه خورشید (UV)
 • خاصیت ضد چسبندگی( خاصیت آبگریزی)
 • جلوگیری از کدر شدن رنگ
 • جلوگیری از آسیب ناشی از بارش تگرگ و ضربه آن
 • محافظت در برابر باران‌های اسیدی
 • محافظت در برابر آسیب ناشی از فضولات پرندگان
 • جلوگیری از جذب گرد و غبار و نمک
 • محاظت در برابر شیره درختان
 • جلوگیری از خط خوردن رنگ با ایجاد لایه محافظتی
 • شفافیت رنگ خودرو بیشتر از پولیش 
 • جلوگیری آسیب ناشی از فشار آب کارواش
 • عدم جذب نور و حرارت بالای آفتاب در روزهای گرم

تاثیر فضولات پرندگان روی رنگ ماشین بدون پوشش سرامیکی

چه عواملی روی هزینه سرامیک خودرو تاثیر می‌گذارد؟

عوامل مشخصی بر هزینه سرامیک خودرو تاثیر دارند. در زیر به معرفی عوامل موثر بر هزینه سرامیک بدنه خودرو پرداخته‌ایم. نوع مدل ماشین: اولین عامل تاثیر گذار روی هزینه سرامیک خودرو نوع مدل ماشین است. به طور مثال اگر صاحب ماشینی لوکس باشید، خدمات ویژه تری ارائه می‌شود.

نوع مواد نانو سرامیک: اگر بخواهیم هزینه‌ سرامیک بدنه خودرو را به صورت کلی بررسی کنیم، باید این موضوع را در نظر بگیریم که قیمت مواد نانو سرامیکی با هم متفاوت هستند. در واقع هر چه میزان خاصیت آبگریزی آنها بیشتر باشد، قیمت محلول نانو نیز افزایش پیدا می‌کند.

تعداد لایه‌ها برای ایجاد پوشش نانو سرامیک: سومین عاملی که روی هزینه سرامیک خودرو تاثیر می‌گذارد، تعداد لایه‌هایی است که برای ایجاد پوشش‌نانو سرامیک بر روی بدنه خودرو قرار می‌گیرد.

نکته: هر چه تعداد لایه‌های پوششی گلاس کوتینگ بیشتر و مواد مورد استفاده با کیفیت تر باشد، مقاومت رنگ بدنه خودرو در برابر مواد شیمیایی و ضربات فیزیکی بیشتر می‌شود که این امر باعث افزایش قیمت سرامیک خودرو می‌شود.

قیمت سرامیک خودرو چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت سرامیک خودرو در اصل بر اساس نوع درخواست مشتری تعیین می‌شود. پس از ثبت سفارش خود در “خدمت از ما” از معتبرترین کارواش‌های شهر خودتان قیمت بگیرید. منصفانه ترین هزینه سرامیک خودرو را فقط ار خدمت از ما بخواهید، ما با تعیین نرخ سرامیک خودرو بر اساس صنف کارواش، خدمات را در بالاترین سطح کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه می‌دهیم.

نحوه نصب نانو سرامیک به چه صورت است ؟

برای نانو سرامیک کردن بدنه خودرو تجهیزات و محیط خاصی نیاز است. محیط انجام کار باید عاری از هر نوع آلودگی و گرد و غبار باشد. بنحوی که وجود هرنوع آلودگی، چربی، ذرات گرد و غبار سبب کاهش کیفیت نهایی کار خواهد شد. همچنین دقت، ظرافت و مهارت اپراتور در اجرای این امر نقشی اساسی داشته و حرف اول را می زند. به گونه ای که هرچه دقت عمل بیشتر گردد، عمر و دوام رنگ بدنه خودرو نیز افزایش خواهد یافت.
قبل از انجام این فرآیند، بدنه خودرو باید به طور کامل شسته شود. کارواش نمودن خودرو در این مرحله، یک کارواش معمولی نبوده و باید با دقت وحساسیت بالایی صورت گیرد. از این رو جهت شستشوی بهتر خودرو می توان از پاک کننده های نانو و سلولزی استفاده کرد.
اجرای فرایند نانو سرامیک امری زمانبر بوده و در چندین مرحله انجام می گیرد

 1. آماده سازی سطح از طریق شستشو و کارواش نمودن خودرو
 2. چربی گیری و پاک کردن سطح توسط محلول چربی گیر
 3. پولیش کردن سطوح بدنه خودرو
 4. علامت گذاری و بخش بندی سطوح
 5. * اجرای فرآیند اولیه و تکمیلی نانو سرامیک
 6. عدم استفاده از خوردو برای چند ساعت

خرید نانو سرامیک

برای خرید پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو با رنگ و مدل های مختلف می توانید با شماره ۰۹۳۶۶۸۱۰۸۶۶ (شعبه سعادت آباد) تماس بگیرید.
محصولات ما شامل موارد زیر است برای اطلاع از شرایط استفاده، قیمت و خرید تماس بگیرید.

خرید پوشش نانو سرامیکی بدنه و شیشه خودرو مایوپنچی مدل اوراکل

این محصول برای شیشه و بدنه خودرو قابل استفاده است خاصیت براق و شفاف کننده دارد و از بدنه خودرو شما در مقابل اشعه نور خورشید، خط و خش و مواد شیمیایی محافظت می کند.
پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو مایوینچی مدل اوراکل
این محصول حاوی ۵۰ میلی لیتر است که در صورت استفاده توسط متخصص برای حدود سه خودرو کافی می باشد. ماندگاری آن بر طبق گفته شرکت سازنده در حدود ۵ سال می باشد. (توصیه می گردد حتما این محصول توسط مراکز دیتیلینگ خودرو استفاده گردد.)

کیت پوشش نانو سرامیک خودرو مفرا STC + HPC برند لابوکاسمتیکا

این کیت شامل دو محصول نانو سرامیکی STC و HPC با لوازم جانبی برای نانو سرامیک کردن بدنه خودرو می باشد. این کیت تخصصی از کمپانی مفرا و خط تولید لابوکاستیکا می باشد که شامل موارد زیر می باشد.
پوشش نانو سرامیک خودرو مفرا

 • سرامیک ۳۰ میلی لیتر STC
 • سرامیک ۳۰ میلی لیتر HPC
 • پد اجرا کننده سرامیک
 • ۶ عدد دستمال جهت اجرا
 • دستمال مایکروفایبر برای پاک کردن مواد اضافی سرامیک
 • دستکش برای اجرا
Summary
هر چیزی که لازم شما در مورد نانو سرامیک بدنه خودرو بدانید!!!
Article Name
هر چیزی که لازم شما در مورد نانو سرامیک بدنه خودرو بدانید!!!
Description
نانو سرامیک خودرو یا (Ceramic Coating) یک نوع پلیمر مایع است که مانند کاور بدنه خودرو رو سطح خارجی خودرو کشیده می شود. این پلیمر با رنگ خودرو پیوند برقرار کرده و لایه ای محافظتی و آب گریز در مقابل عوامل خارجی ایجاد میکند.
Author
Publisher Name
مجله مهندسی مکانیک ایران
Publisher Logo

۶ دیدگاه

 1. مطلب خیلی خوبی بود
  اما اگه بشه قیمت نانو سرامیک رو هم برسی کنید.

 2. هزینه نانو سرامیک برای پژو ۲۰۷ چقد میشه؟

 3. لیست قیمت لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *