تونل باد و دانلود شبیه سازی سه بعدی آن در فلوئنت

 تونل باد

تونل باد نقش اصلی را در تجزیه و تحلیل عملکرد آیرودینامیک ایفا می کند، از زمان اولین پرواز، زمانی که برادران رایت از آن برای ارزیابی درگ و لیفت پروفیل های هواپیما استفاده کردند.

شبیه سازی تونل باد

تونل باد حرکت یک جسم (به عنوان مثال یک هواپیما یا یک ماشین) را در داخل  هوا، با قرار دادن یک مدل مقیاس ثابت جسم در داخل یک مجرا،  دمیدن یا مکنده هوا را از طریق کانال، شبیه سازی می کند. به این طریق آزمایش آن را انجام می دهند.

با استفاده از قرار گرفتن مدل در حالت تعادل نیرویی درون آن، می توان نیروهای مورد نظر مثل نیروی درگ و لیفت را اندازه گرفت.

اخیرا در حالت اتوماتیک نتایج نیرو را برای تغییر زاویه آلفا (تغییر زاویه هواپیما نسبت به نیروی هوا) در عرض چند ثانیه جمع آوری کرد که بسیار سریع تر حتی از روش های cfd می باشد.

زاویه حمله

این آموزش که تحت عنوان ” شبیه سازی تونل باد در نرم افزار انسیس فلوئنت به صورت سه بعدی ” استت که هدف آن ارائه دستورالعمل و تنظیمات  نرم فزار انسیس فلوئنت برای شبیه سازی و تحلیل نتایج می باشد.

تشریح مساله شبیه سازی تونل باد

هندسه مدل  یک مکعب  است که در جعبه تعریف تونل باد غوطه ور است. لبه مکعب ۱ متر طول دارد.

سطوح این مکعب به صورت موازی با دیواره های تونل  قرار گرفته اند. در این شبیه سازی سه بعدی، تونل  ۱۰ متر طول، ۵ متر عرض و ۳ متر ارتفاع دارد.

مکعب روی سطح بزرگتر به فاصله از ورودی و ۶ متر از خروجی قرار گرفته است. شکل تونل  و مش سطحی زده شده را میتوانید در شکل زیر مشاهده کنید

مشاهده  دانلود رایگان مجموعه کامل توتوریال آموزش احتراق در فلوئنت

شبیه سازی تونل باد در فلوئنت

تونل باد امروزه یکی از فراگیرترین دستگاه­ های آزمایش­ های آیرودینامیکی است. از میان آزمایش­های بسیاری که در آن قابل انجام هستند می­توان به آزمایش سازه­ های مختلف از جمله انواع ایرفویل­ ها، هواپیماها، سازه­ های استاتیکی و … در داخل تونل نام برد. هدف از این آزمایش­ها معمولا بررسی شرایط آیرودینامیکی و رویت خطوط جریان می ­باشد.

منبع

دانلود رایگان مجموعه احتراق در فلوئنت 

بازدید کننده عزیز! لطفا برای بهبود مطالب و بالابردین کیفیت آموزش های رایگان ما نظرات خود را با ما در میان بگذارید و ما را به دوستان خود معرفی کنید.

با استفاده از کادر زیر رایگان دانلود کنید.

مطلب پیشنهادی

مبدل حرارتی فشرده

شبیه سازی مبدل حرارتی فشرده در فلوئنت

شبیه سازی مبدل حرارتی در نرم افزار فلوئنت - در این آموزش شبیه سازی جریان آمونیک در مبدل حرارتی فشرده آموزش داده شده است و فایل حل قرار داده شده است

شبیه سازی احتراق پیش مخلوط متان هوا در فلوئنت کانتور دما

دانلود رایگان مجموعه کامل توتوریال آموزش احتراق در فلوئنت

احتراق در فلوئنت یکی از سخت ترین مساله های شبیه سازی در فلوئنت و cfd …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *